| Singe a întrebat:

Salut vreau să iau o placă video gt 730 2 gb gddr5 2 gb 64 bit

Am o sursă de 450 de w fără să știu firma sau dacă are certificare, cu 2 gb ram ddr2 800 mhz
Un procesor Intel Core 2 Duo E7600 3.06 3 mb smart cache dual core si as vrea să știu dacă bubuie pcu dacă aș băga placă video, răspundeți repede vă rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca sursa este no name nu stiu daca o duce. Trebuie sa tii cont ca pe ea scrie 430 W dar in mod frecvent dau mai putin. De exemplu daca ar fi certificata 80, ea va da undeva la 360 W. Daca este no name poate da cel mult 65-70% si poti ajunge si sub 300 W. Nu te uiti? Trebuie sa scrie undeva "MODEL No.". Apoi cu placa video nu stiu cat este de buna dar poti sa o compari cu cea spusa de CPAElites aici: http://gpuboss.com/compare-gpus
Calculul necesar de la sursa il poti calcula si aici: http://outervision.com/power-supply-calculator

| Singe explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc, am făcut testul si imi trebuiesc doar 300w reali, mersi pentru ajutor!

| Salontanul a răspuns (pentru Singe):

Multumesc si eu! Sa fii sanatos!

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

O duce si o petarda de 30 lei.
Si tocmai porcaria aia de placa video te-ai gandit s-o cumperi?

Iti recomand sa mai strangi bani si sa cumperi un R7 360 care e de ~4 ori mai performanta :
http://altex.ro/......dr5-128bit

| Singe explică (pentru CPAElites):

Eu nu vreau să joc gta v high-ultra ci prototype 1-2 si csgo 1366x768 low doar să se miște 60 fps