| Alex_Oprea_1994 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar niste boxe+subwoofer pentru PC.
Pana acum mi-au atras atentia 2: Phillips SPA530 si Trust Tytan 19019. Pareri pro/contra? Care are bass-ul mai puternic?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Nu cunosc acel Philips, insa niciodata nu au impresionat la sisteme PC. Trust-ul e Microlab inside si mi se pare un best-buy in bugetul 250-300 Ron pentru un 2.1 (variante mai bune sunt 2.0 dar tu vrei bas). Consider ca Trust-ul are subwoofer-ul destul de capabil pentru o camera de ~15-20 mp atat la presiunea sonora cat si la incadrarea bas-ului in restul frecventelor. Satelitii sunt decenti, nu au tweeter-e (contrar a ceea ce vezi in poze), dar nu au sunetul metalic de pe Logitech. Difuzoarele full-range sunt slabe in comparatie cu un sistem 2.0 - evident - dar din cate sisteme am ascultat eu in gama asta de pret, Trust Tytan mi s-a parut cel mai bun. Poti vedea si in alte raspunsuri ale mele ca il recomand celor care au nevoie de sisteme cu subwoofer.