| sNzoN a întrebat:

Salut, vreau sa imi fac o unitate gaming din piese si as avea nevoie de ajutor, se pricepe cineva?

9 răspunsuri:
| modjolica a răspuns:

Ce buget? Ce jocuri vrei sa joci pe ea?

| KodrutZ a răspuns:

Desigur. Buget, daca ai componente pe care le pastrezi si care sint alea, preferinte de brand, daca exista. Vrei sa smulgem noi informatiile astea de la tine?

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru Outlawz):

Aici cumetre, nu pe cacatul ala de forum moderat de niste nazisti nenorociti. Au mai fost topice de genul si au plecat oamenii multumiti, si nu neaparat cu configuratii/sfaturi de la mine, ca sa nu se inteleaga gresit.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru Outlawz):

Na, vezi - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1492148/
Cu mentiunea ca nu mai sint toate in stoc si oricum nu stim bugetul lui.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru Outlawz):

Desigur, m-as fi asteptat la asta.
1. Habar nu ai cum se misca i3-ul ala si nu ai vazut macar un benchmark/review, dar stii tu ca i3-ul e de office si i5 rupe in gaming.
2. Huh? A, da, povestea ca ASRock e de fapt divizie Asus pentru segmentul low-end. Ghinion, e fumata aia.
3. Sint sigur ca ai tu acces la datele cu procentajul retururilor in garantie si ai ajuns la concluzia asta fiind a draq de bine informat. Poate chiar esti actionar la Hitachi sau WD. A, da, apropos - HGST - Hitachi, e subsidiara WD.
4. Carcasa are un ventilator care baga, iar pe iesire are si sursa si placa video care dau aer cald in afara carcasei. Greu cu matematicile astea.
Concluzie, du-te pe forumul sufletului si lasa-ne in durerea noastra aici. Sint sigur ca ai jucat primele jocuri de pe caseta sau cind erai mic faceai overclock din jumperii de pe placa de baza, dar LASA-NE!

| sNzoN explică:

Bugetul e de maxim 2000ron