| Beniamin_Dani_1994 a întrebat:

Detin suma de 3000 de lei si vreau sa imi fac un pc de gaming happy Pe piese logic laughing Numai ca nu ma pricep asa de bine la compatibilitati de aia am nevoie de ajutor happy Tin sa mentionez ca am nevoie de un pc cat mai repede big grin

16 răspunsuri:
| AndreiM77 a răspuns:

Am reusit sa fac unul.

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2449678/

Acum sa nu ai suspiciuni in privinta acelui i3, pentru ca in gaming diferentele fata de un i5 6400 sunt mici.

| Mihai1810 a răspuns (pentru AndreiM77):

Configuratia aia e de 3 lei.
1. Acel procesor are nevoie de cooler.
2. Ai ingropat banii in placa de baza.
3. Doar 4gb ram.
4. Bani aruncati pe sursa.

| AndreiM77 a răspuns (pentru Mihai1810):

Vorbeste in numele tau, acel i3 daca nu faci oc merge super si fara cooler, prefer sa dau bani pe o placa de baza de calitate fata de ce ai ales tu, si sunt 8 GB ram, 2 placute a cate 4 gb.

| Mihai1810 a răspuns (pentru AndreiM77):

Tu esti dobitoc? Cum sa mearga fara cooler? Merge sa faci cartofi prajiti pe el eventual, plus ca nu e cine stie ce procesorul. Si in plus placa aia de baza pe care ai pus-o tu nu face nimic in plus fata de aia pe care am pus-o eu. La ram ai dreptate am gresit eu

| AndreiM77 a răspuns (pentru Mihai1810):

Procesorul este box, adică are cooler-ul lui stock...

| llLarisa a răspuns (pentru Beniamin_Dani_1994):

Ai uitat sa iti iei si un SSD. Ala o sa faca diferenta, mult.

| peperonies a răspuns (pentru Beniamin_Dani_1994):

Iti sugerez sa iei un 1050 ti. il gasesti la aceeasi bani. in rest arata bine.

| llLarisa a răspuns (pentru Ivascu_Florin_1979):

Habar nu ai laughing i-ai dat un pc scump, nu prost, dar cu banii aia poti face mult mai mult de atata. De exemplu sa iei o placa de baza pe generatia a7-a, in care poti sa pui un procesor si de generatia a6-a, si cu timpul daca vrei, poti sa schimbi procesorulu cu unu pe generatia7.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Ivascu_Florin_1979):

Ce e mizeria aia? GTX 750 la 3000 lei? Serios?

| Ivascu_Florin_1979 a răspuns:

Iti trimit imediat un link

| Ivascu_Florin_1979 a răspuns:

Iti recomand unuk deja facut

| Ivascu_Florin_1979 a răspuns:

Este foarte bun