| steaua98 a întrebat:

Salut,am nevoie de o unitate facuta pe piese de gaming. Am un buget de 400€. As vrea ca piesele sa mi le cumpar de pe amazon.de.
multumesc de ajutor

7 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

Locuiesti in afara?

| steaua98 explică (pentru ITMania):

DA

| ITMania a răspuns (pentru steaua98):

Cauta un FX 6300, alaturi de o Asrock 970 Extreme3, cu 4GB RAM si o GTX 660 sau 650 Ti Boost, daca nu mai ramane buget.
O sursa decenta (Corsair VS 450 cred ca are pret bun) si o carcasa decenta, alaturi de un HDD de 500GB sau 1TB, la 7200RPM.

| steaua98 explică (pentru ITMania):

Si ar trebui neaparat o placa video daca as lua o placa de baza mai buna si un procesor mai bun?

| ITMania a răspuns (pentru steaua98):

Vrei sa te joci sau sa te uiti la poze?
Sistem de gaming fara placa video dedicata nu exista.

| ScorpionGx a răspuns:

Salut la bani astia nu prea faci mare lucru mai ales ca vrei piese de gaming, UN Procesor AMD FX-8350 4.0GHz box Pentru Gaming este undeva intre8 si 9 mil, iar O Placa video Gigabyte GeForce GTX 660 OC WindForce 2X 2GB DDR5 192-bit HDMI GAMING tot la fel asta ca sa iti faci o idee, mai bine intri pe GARAGE PC si vezi acolo parerea mea.

| steaua98 explică (pentru ScorpionGx):

Dar cu 500€ as putea face ceva?