| VAnu25 a întrebat:

Salut.

Vreau sa-mi cumpar alt PC.
In oras se afla un magazin in care iti poti pune in unitate ce piese vreau.Deci vreau sa-mi spuneti care sunt cele mai bune piese pentru. gaming.

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Cele mai bune in momentul actual ar fi
procesor i5 3570K si placa video nVidia gtx690, ram 4gb sau 8gb ar fi ok.

| taken a răspuns:

Un sistem ti-l poate face cineva daca spui ce buget ai.Totusi s-ar putea sa fie mai scump la acel magazin decat daca ai cumpara componentele online. Poti sa te uiti pe un site sa vezi cat costa 3-4 produse si intrebi si la ei.De exemplu la eMAG, pc garage, mediadot, sunt multe.Alegi un site.Sa zicem eMAG.Te uiti la o placa video de exemplu asta:
http://www.emag.ro/......E9W0KBBBM/
(acolo scrie momentan in disponibil nu conteaza este orientativ).Pe acest site costa 590 lei.Vezi cat costa la magazinul ala.Mai alegi cateva componente:inca o placa video, un hard disk, un procesor.S-ar putea ca sa fie mai scump.Acum de asamblat ti le asambleaza si la eMAG si la pc garage si probabil si pe alte site-uri.
Poate te hotarasti sa pastrezi ceva de la actualul PC:carcasa, DVD Writer-ul, poate hard disk-ul.

| Cristian29 a răspuns:

Daca iti poti permite un procesor I5 Intel, o placa video de macar un 1GB si 4 GB ar fi decent.