| fear1234567 a întrebat:

vreau sa imi iau o placa video http://www.pcgarage.ro/......play-port/ iar eu am placa de baza pci express 2.0 dual bios GA-H61M-S2-B3 si nu stiu daca o sa imi functioneze, procesorul e Intel core i3 (4 cpu) 3. 10ghz

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Stiu. Diferenta nu este mare. Daca placa video avea 5.0 era mai greu. Va functiona.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, o sa-ti functioneze. Tot PCI-e are si placa video respectiva.

| fear1234567 explică (pentru Salontanul):

Are pci-e 3.0 placa respectiva, iar placa de baza are 2.0

| fear1234567 explică (pentru Salontanul):

Are pci-e 3.0 placa respectiva, iar placa de baza are 2.0 dar pe site-ul oficial gigabyte scrie ca e 3.0

| Salontanul a răspuns (pentru fear1234567):

Da. Stiu. Diferenta nu este mare. Daca placa video avea 5.0 era mai greu. Va functiona.

| buzucan a răspuns:

Inainte sa te decizi, eu zic ca trebuie sa vezi ce alegi. uite aici niste chestii interesante despre placile video, cred ca te vor ajuta sa te hotarasti. http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html