| TheSeventhSin a întrebat:

Salut,vreau sa imi schimb fac upgrade la pc (E foarte vechi) insa vreau sa-l fac in timp iar voi vreau sa imi ziceti ce trebuie sa cumpar pe rand si de unde as putea cumpara foarte ieftin (Chiar si de pe Ebay, Amazon, Cex)
Specificatii :
-Intel r core tm 2 duo cpu e7200 (Procesor)
-ati radeon hd 3600 (Placa Video)
-Ram 2gb
Am vazut pe net :
https://www.youtube.com/watch?v=sjChd4VkG1c
https://www.youtube.com/watch?v=JlNgjvRfk2E
https://www.youtube.com/results?search_query=%24100+Gami ng+PC+Challenge%21+
Deci cu 5/20/50/100 de dolari face pc cat de cat, pe bune acum.
Vreau sa-i mi iasa gen la Lol (League of Legends) fps-ul cam asa:
https://www.youtube.com/watch?v=vgfE98h9t7M (Atat de bine sa mearga)
Si la Cs Go sa mearga fara frame drops
(Ce e cel mai important/urgent de schimbat? Procesorul, Placa Video sau Ramii)
Va rog frumos cine se pricepe sa ma ajute si pe mine, mi le iau in timp dar prefer sa fie la un pret mai scazut (Da funda! )

7 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Cumperi ieftin de pe amazon/ebay dar transportul costa foarte mult + taxe!
Eu as cumpara asa :

Placa Video GTX 750 TI sau R7 360 + Sursa cu protectii si certificat 80+

Procesor Core 2 Quad 6600 ~100 lei

Nu ai spus ce tip de ram ai...4GB DDR2 ~80 lei sau 8GB Ram DDR3 ~160 LEI

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Pc-ul tau e antic si nu merita sa mai cheltui bani pe drivere la el.
Crede-ma nici macar drivere de xp nu mai gasesti iar la 2 gb ram cand eu am avut cu 4 gb ram in 2009 si cu 16 gm ram cum am acum fa tu socoteala daca merita sa arunci bani pe drivere invechite. Trebuie sa ai un prieten priceput sa-ti gaseasca drivere gratuite pe internet sau prin cunostinte dar prima varianta e mai usoara sa le caute pe internet

| TheSeventhSin explică (pentru CatalinVictor1985):

Ce legatura are drivere-le?
Eu doar vreau sa cumpar piese pe rand pana fac un al pc.
Gen schimb acum ceva si arunc ce aveam inainte pana le schimb pe toate.(Adica imi fac pc nou, nu-l pastrez pe asta)

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Si eu iti spun ca nu are rost chiar si piese pc unde te crezi in 1900 toamna. Daca vrei un pc cumpara piese recente nu preistorice pentru ca o sa gasesti un rahat drivere la ce piese de doi bani vrei sa cumperi tu antichitati

| TheSeventhSin explică (pentru CatalinVictor1985):

Vad ca tot n-ai inteles, alea sunt piesele mele actuale de sus.
Eu am cerut sa imi zica cineva ce piese ieftine si bune ar trebui sa cumpar pentru a juca lol la fps mare si cs go fara frame drops.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Si cand imi trimiti mesaj cu ce legatura are driverele uita te mai intai la intrebarea pusa de tine cum ca vrei sa faci un upgrade la pc. Pai asta implica drivere daca nu stiai deci tu intrebi ceva si dupa nu mai stii ce ai intrebat. iar la jocul ala iti trebuie 4gb de ram nu 2 deci cum spuneam eu am avut 4 gb ram in 2009 tu vrei cu 2 gb ram in 2016 e tare asta rau de tot

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca vrei sa faci un lucru bun baga niste bani si cumpara mana doua piese cu 6 gb ram sau 8 gb ram o placa si un procesor pe acolo si o sa faci un pc sa te joci destule jocuri frumusele mai putin cele de prin 2014 incoace care sunt cu gb multi si cerinte pretentioase