| NoNsensorin a întrebat:

Salut, vreau sa ma ajutati cu ceva, pai as vrea sa construiesc un pc pe piese, detin deja hdd si carcasa asa decimai trebuie sa aleg sursa, placa de baza, video, procesor etc.
Bugetul e de 2600-2700 lei. Sursa as vrea sa fie silentioasa. pc-ul l-as folosi la "gaming"\streaming. Ms anticipat!

1 răspuns:
| Armatistul82 a răspuns:

Ia-ti un gtx 1060 si placa de baza pentru ceva Ryzen 1500x sau 1600 si deja esti pe acolo, sursa de 500w ar fi suficienta.