| prs0396 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi achizitionez un laptop(pentru jocuri in general). vreau sa stiu daca este ok aceasta configuratie pe care o are. acesta e laptop-ul http://www.altex.ro/......3-free-dos
spuneti-mi si mie ce avantaje am cu acest laptop.
Si mai e ceva : tipul de memorie ram e DDR3L.
Care este diferenta intre DDR3L si DDR3. care este mai buna?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

As zice ca e OK dar are placa video slaba! Cu asta nu o sa-ti mearga foarte multe jocuri noi! Deci faci cum vrei!
DDR3L - a aparut acum recent! Care e mai buna? -Nu cred ca diferenta e mare, sau poate deloc! Bafta!

| Impact25 a răspuns:

Salut nu il recomand pentru jocuri!
DDR3L- E putin mai rapida fata de DDR3, Iar dupa cum a zis Ipavel placa video este slaba lucreaza pe bit de memorie 64 de bit! adica slaba pentru gaming... acel laptop este bun pentru aplicati filme muzica etc! Dar asta nu inseamna ca nu poti juca jocuri

| prs0396 explică:

Http://www.altex.ro/......3-free-dos dar de acesta, ce spuneti?