| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa stiu daca o sa imi functioneze windows 7 pe calculatorul meu. Am Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.80 GHz (2 CPUs) si un GB RAM. si daca imi va functiona, ce imi recomandati, 32bit sau 64bit?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Mai pune-ti macar 1gb de ram, si instaleaza-ti win7 pe 32 biti. Chair si asa asta pe 32 biti care nu mananca atat de multe resurse ca ala pe 64 biti tot o sa mearga ceva mai prost. Numai browser-ul chrome mananca 2-300 mb de ram.

2 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Merge win7 pe 32bit, dar indicat la specificatiile tale e XP.

| pbsolver a răspuns:

Da, va functiona. 64 bit este pentru pc-uri ce sunt echipate cu mai mult de 3.2 gb ram. 1gb e totusi putin pentru windows 7, ai vrea sa-ti mai adaugi macar 1gb...