| Madutzw a întrebat:

Salut.
Vreau sa stiu daca placa asta video este compatibila cu placa mea de baza

Placa video:http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

Placa de baza : MSI - 7597

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

O sa fie compatibila, problema este ca trebuie sa ai si un procesor destul de puternic si minim 4gb ram[8gb daca vrei sa joci jocuri precum call of duty advanced warfare] altfel placa video nu va rula in conditiile ei optime si nu isi va arata toata performanta care o are

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De comaptibila e compatibila dar sunt cateva probleme.
1. Sper ca ai o sursa pe masura
2. Pe placa aia de baza sper ca ai macar un cpu quad-core ca altfel o sa ai limitare enorma.

| Bruhu a răspuns:

Merge, insa cred ca ai slot pci-e gen. 1 si nu vei putea beneficia de capabilitatile ei in totalitate.

| Madutzw explică:

Pai sa va spun....nu am bani sa le cumpăr pe toate de odată...o sa cumpăr acum placa si o sursă de 500. si dupa o sa-mi cumpăr o placa de baza pentru procesorul am3+. Fx 6300... vrea sa stiu daca pot rula cu ele așa.pe bucăți... apropo am 4 gb de ram