| DRAGOSH977 a întrebat:

Salut,vreau sa stiu daca trebuie pc-ul formatat ca sa instalez windows 7, funda

Răspuns Câştigător
| qrage a răspuns:

Ba poti, dr e mai bine sa formatezi c-ul odata ca o sa ai spatiu curat si mai mult pentru win 7, si a doua oara pentru ca sa nu iti apara erori de la windowsul vechi(daca nu formatezi ramane si windowsul vechi pe hard-disc...

4 răspunsuri:
| Tzuna a răspuns:

Pai ar fi mai bine sa formatezi doar partitia unde ai widnowsul si sa instalezi dupaceea windows 7, pentru ca nu iti raman atatea date si ai loc mai mult si pe langa asta oricum nu iti recunoaste driverele. eu recomand de fiecare data o formatare inainte de a instala un windows mai bun, iti spun pentru ca lucrez in domeniul astahappy... daca nu te descurci te pot ajutahappy

| DRAGOSH977 explică (pentru Tzuna):

Daca nu formatez nimica nu mai pot instala windows 7?

| qrage a răspuns (pentru DRAGOSH977):

Ba poti, dr e mai bine sa formatezi c-ul odata ca o sa ai spatiu curat si mai mult pentru win 7, si a doua oara pentru ca sa nu iti apara erori de la windowsul vechi(daca nu formatezi ramane si windowsul vechi pe hard-disc...

| qrage a răspuns:

Nu e obligatoriu, se poate instala si ca upgrade, dar e recomandat sa formatezi drivul C.

| expmetin2x a răspuns:

Ma eu chiar asta nu stiu dar taicamiu e exp el ar sti!