| BlackBriliant a întrebat:

Vreau sa trec pe cablu hdmi,iar monitorul meu nu are mufa hdmi, dar placa mea video(1050ti)are mufa hdmi. Unde va fi montat adaptorul(pe care vreau sa-l cumpar), in monitor sau in unitate? Multumesc

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Montezi adaptorul unde vrei sa schimbi mufa, adica la monitor.
Cum mufa HDMI ai pe placa grafica, acolo bagi cablul, apoi in mufa terminala pui adaptorul, iar adaptorul conectat la mufa il conectezi la monitor.

https://www.emag.ro/search/adaptor+hdmi+vga

9 răspunsuri:
| StancuVladddddd a răspuns:

In spatele monitorului

| Panamax a răspuns:

Monitorul tau ce mufa are?

Răspuns utilizator avertizat
| JicaContra a răspuns:

Vezi ca ai dat funda degeaba!
da, am de impartit cu marea vedeta prapadita, dar tot i-ai dat funda degeaba

deci, daca in monitor NUMAI cu VGA s-ar putea sa nu mearga, din cauza ca placa video e foarte noua, si aproape sigur ca are hdmi 2 care NU mai e compatibil cu VGA, deci dai banii pe adaptoare degeaba

asa ca, daca monitorul are cumva DVI, atunci ia adaptor de la hdmi la dvi, sau cablu DVI direct, fiind digital imaginea e de la mai buna, la mult mai buna decat analogul VGA