| Dope123 a întrebat:

Salut,vreau sa va intreb ceva
Legat de Placa de baza si Hdd. Vreau sa folosesc Un Hdd 3.0 600mb/s pe o placa de baza care are Sata 2.0 si 300mb/s.Stiu ca merge dar vreau sa imi fac un pc de gaming si vreau sa stiu daca imi va creea lag sau ceva inconvenient de a nu imi putea juca jocurile in voie.
http://www.emag.ro/......EW1DNBBBM/
http://www.emag.ro/placa-de-baza-asus-a55-socket-fm2-a55 bm-e/pd/DG3JJBBBM/
Plus o intrebare: Placa de baza scrie in descriere ca are placa intergrata video, eu vreau sa pun una dedicata, si are si iesire de pe placa.....Si asta va afecta cu ceva va incepe sa lucreze cu placa integrata sau ceva de genul?

1 răspuns:
| KingCobra a răspuns:

HDD-ul este pentru Sata 3, cel mai bine e sa cauți o placa tot pe Sata3 sau un HDD Sata 2, ai fi 100% sigur ca nu ți se va întâmpla nimic. Tu vrei un PC de gaming, ți-aș recomanda ceva pe Intel nu pe AMD, tot pc meu merge pe AMD și am avut unele probleme la anumite jocuri online. Intel e făcut 100% pentru gaming, AMD nu chiar.

Toate plăcile de baza au o placa video integrata, odată ce ii pui o placa video externa cum vrei tu placa integrata va fi dezactivata automat fără a crea probleme.