| al3xal3x1 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca stiti cumva vreun domeniu web unde pot creea un site gratuit dar in php? Am incercat cateva in html dar acum vreau sa incerc ceva in php.

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Pai daca incerci sa faci site-uri adica sa inveti php si iti trebuie un server de php si mysql de ce nu folosesti un server local si nu te mai complici cu host si upload de fisiere prin ftp chestii de genul.
Ca si server din asta de php+mysql+multe altele cauta pe google XAMPP.
Descarci versiunea de windows sau linux in functie de sistemul tau de operare iti pui fisierele in localhost sau www sau rootwww nu mai stiu exact folderul in care trebuie sa fie dar gasesti u si apoi accesezi site-ul tau in http://localhost/numele-folderului-cu-site-ul-tau-din-rootwww/

Multa bafta, iar pe http://www.tutorialepc.ro gasesti tutoriale si sfaturi utile despre calculatoare.

2 răspunsuri:
| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Avusesem si eu un domeniu pentru php, il cautasem mult de tot.
Acum nu il mai stiu...cauta si tu pe google.ro

| tutorialevideo a răspuns:

Cauta pe google byethost.org