| alexboss2020 a întrebat:

Vreau si eu sa vad intreb despre Samsung Galaxy S7 modelul fara edge pentru ca as vrea sa il cumpar! Nu stiu prea multe despre telefoane, cei care aveti sau care stiti cate ceva despre S7 va rog sa imi scrieti in comentarii am buget 2000 lei!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

In banii astia, ai doua variante mai ok.
S7 sau LG G6. Eu recomand LG G6. Cu un an mai nou, camera foto putin mai buna, rezolutie mai mare, ecran mai mare,, fara a creste mai deloc dimensiunile aparatului comparativ cu S7, HDR, vine cu Nougat din fabrica, o sa urmeze update la 8, baterie mai mare, varianta pentru EU are SAR mult mai mic decat S7 (daca iti pasa de sanatate), USB 3.1 Type-C.

Sunt la fel la: capacitate (LG are si varianta de 128) si RAM, suport pentru card, certificare IP68.

Minusuri> camera secundara e putin mai buna la S7 (Lg are f2.2, S7 are f1.7), Gorilla Glas 3 (S7 are GG 4)

5 răspunsuri:
| Annelysse a răspuns:

Buna! Are o memorie mare dar defectul este ca se bateria se termina repede dupa aprox. 3-4 luni de la folosire, merita banii oricum

| NLS a răspuns (pentru Annelysse):

Si am ras si pe ziua de azi. laughing

| RAY a răspuns:

Mai stai un pic si apare s8 la pret de 2500 de ron, nu te grabi, s7 e vechi nu merita cumparat

| venividivici2017 a răspuns:

In general cam proaste, am avut 2 S7 Edge, unul a avut probleme cu softul, celalalt cu placa de baza.Telefoane identice, cu exceptia display-ului.Personal,poti sa mergi pe Sony!

| alexboss2020 explică (pentru RAY):

S8 o sa apara la pretul acesta atunci cand vor lansa s9 in 2018 altfel nu cred ca o sa scada pretul!