| ViLLy_4289 a întrebat:

Vreau si eu un id dinamic pentru a ma vota de mai multe ori intr-un site.
Cum reusesc sa il fac dinamic.Am conexiune wireless si win 7.MS.

Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| spike404 a răspuns:

Nu iti poti face tu ip dinamic. Ip-ul e dinamic sau static in functie de providerul tau de internet, insa iti poti da mai multe voturi cu www.proxy.org.

PS: Din cate stiu eu se poate sa fii descalificat daca iti dai voturi de pe ip dinamic sau proxi.

6 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns:

Incearca la furnizorul de internet. Intraba daca se poate schimba IP.

| Alien a răspuns:

"Id dinamic" nu ai cum, poate IP dinamic.
Vb cu providerul tau de servici.

| ElektroViruss a răspuns:

Foloseste un proxy switcher.

and btw. e IP, nu ID...

avand in vedere ca nu stii nici macar acest lucru ma indoiesc ca stii sa folosesti un proxy happy

Bafta!

| NoChanceForUs a răspuns:

"ID"-ul ala este setat de nenii aia de ti-au dat netu`. Este adresa ta(a calculatorului) in reteaua de internet, deci IP-ul este unic. Unii de la net il au dinamic pentru a "fenta" furtul pe net.

| ViLLy_4289 explică:

Ip am vrut sa zic.Sunt curios cum folosesc proxy.Dar nu stiu. Poate ma ajuta cineva sa inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur vroia sa zica ip dinamic dar de ce sa iti faci ip dinamic... ca, cand te-ai inregistrat ti-a vazut tot ce tine date despre placa ta de retea, ipul ti se schimba cand stingi si aprinzi calculatorul dar nu se renteaza iti distrugi calculatorul treaba ta