| Sandu3 a întrebat:

Salut.Vreo cinci iconite de pe desktop nu stau la locul lor orice le-as face.Mereu le aranjez in linie cu celelalte si ele se incapataneaza sa revina cum vor ele.I-am dat ALIGN ICONS TO GRID si n-are efect.Acum cateva minute i-am dat si AUTO ARRANGE ICONS si vad ca s-au aliniat.Dar daca-mi face la fel si cand deschid calculatorul maine? Solutii? Stie cineva?

4 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Îți apare din cauza l refresh și repornire.

Trebuie sa le dezactivezi de pe automat.

La tine este bifta opțiunea de a se muta automat în locurile libere

| Sandu3 explică (pentru QElenaBoghiu):

Adica mai exact ce ma sfatuiesti sa fac? Sa dezactivez ALIGN ICONS TO GRID si AUTO ARRANGE ICONS? Deci amandoua sa fie dezactivate?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Sandu3):

Da

| Drifterx500 a răspuns:

Dacă ai dat auto atunci rămâne asa aliniat automat... Dacă este în mod contrar înseamnă că ai probleme cu PC-ul (Windows-ul)