| Andrewquq a întrebat:

Vreu sa imi cumpar un laptop (buget pana in 1500 de lei) pe care il voi folosi la editare foto (photoshop si ilustrator) si poate si ceva editare video. Ce laptop ar trebui sa imi iau: unul cu placa video integrata sau dedicata? Unul cu placa video integrata si cu 16 sau 32 gb RAM este bun pentru ce am nevoie?
In aceasta limita de buget stiu ca nu voi lua ceva foarte bun, de aceea vreau sa il pot upgrada ulterior.
Video integrat sau dedicat?
Ce modele imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salutare, am găsit ăsta, Laptop ACER Aspire A315-53-30GC, Intel® Core™ i3-7020U 2.3GHz, 15.6" HD, 4GB, 1TB, Intel® HD Graphics 620.

https://mediagalaxy.ro/......620-linux/

Pe lângă el îţi recomand un cooler, ajută foarte mult, oricât de "neforjat" o să fie un laptop, în final se încinge din lipsa unui cooler care-i ajută la o bună răcire a acestuia.

Sper că te-am ajutat, sper să iei cea mai bună decizie.

1 răspuns:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

HP 15-bw074nl 2.5GHz A10-9620P 15.6" 1366 x 768Pixel Grigio Computer portatile