| Mathias021 a întrebat:

Salutam,
router-ul wireless dintr-un modem este activ non stop chiar daca nu este conectat nici un dispozitiv wi-fi la el?
Ma refer aici, daca emite non stop acele unde radio indiferent de conectare la un dispozitiv sau nu.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Da dar desigur atunci cand esti conectat undele radio vor fi mai puternice.

2 răspunsuri:
| Mathias021 explică:

si as continua daca stiti ceva studii publicate la consecintele acestor emisii asupra omului.Multumesc mult.

| al3xander a răspuns (pentru Mathias021):

Bine stii cum este: studiile zic ca da, testele zic ca nu. parerea mea este ca da. undele electromagnetice sunt nocive pentru plante sau animale. eu de exemplu am router-ul in hol, il deschid dimineata si-l inchid seara. desigur daca sunt zile in care nu foloseste internetul nimeni din casa sta inchis.