| Aleex_Alex_1997 a întrebat:

Salutar.De ce cand joc un joc mi se face ecranul in culori mov,albastru, rosu... multe culori.E de la monitor? Sa imi iau altu?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Incearca sa conectezi pc-ul si la alt monitor. Daca problema persista, inseamna ca placa video este principala componenta defecta a pc-ului, trebuie inlocuita.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil e de la placa video. poti testa monitorul la alt PC

| halogen001 a răspuns:

E posibil sa fie de la placa video, poate se incalzeste, poate fi si problema a driverelor de la placa video - o actualizare a driverelor pentru placa video, o schimbare de rezolutie sau a setarilor in joc, poate rezolva problema.

| Alex_Andrei_1994 a răspuns:

Daca nu ti se coloreaza ecranul decat cand te joci, e posibil sa fie de la placa video happy