| Shoker a întrebat:

Salutare!
Ai mei au schimbat furnizatorul de internet, s-au mutat la digi Rds-rcs, internet si televiziune prin fibra optica( zona rurala). Odata cu instalarea au adus si un router. Problema este ca ai mei nu stiu parola. Ma gandesc ca este una default la inceput. Stie cineva?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E scrisă pe contract.

| Intruder19 a răspuns:

Esti foarte ambiguu, ce parola nu stii? Wireless sau de conectare la router?

De obicei parola wi-fi este scrisa pe spatele routerului.

Daca nu e nimic accesezi dintr-un browser conectat la router adresa http://192.168.1.1 cu user admin si pass digi si de acolo setezi parola wi-fi.

| mudokins78 a răspuns:

Nu ştiu parola la semnalul wifi sau interfața de instalare a ruterului?

| Shoker explică (pentru mudokins78):

Parola de wifi. Nu am acces la contract.

| Cannibal a răspuns:

Uita-te pe router, poate e incercuită intr-un chenar