| Alexandru1024 a întrebat:

Salutare TPU!

Vreau sa imi pun reteaua de internet DIGI.
Ma intereseaza sa stiu daca pot sa traga fibra optica pana in casa, eu fiind la tara.

Va Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Daca au un nod de fibra optica destul de aproape, atunci da
daca nu... singura solutie e Orange, care a preluat Telekom, care a preluat Romtelecom si care stiu ca aveau un contract cu statul, prin care se angajau sa traga net oriunde in tara, la cerere... dar nu stiu daca mai e valabil
sau platesti fibra optica pe care o trag special pana la tine

| Alexandru1024 explică (pentru Brizbriz):

Digi e tras pana la stâlp unde stau eu, dar sunt curios dacă o sa bage și in casa.

| Brizbriz a răspuns (pentru Alexandru1024):

Atunci, insista, am vazut caz in care spuneau ca "nu avem fibra acolo", si la fel ca tine era nodul in fata casei

| Alexandru1024 explică (pentru Brizbriz):

Https://imgur.com/iiOJ13E
Au pus pana la urma laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru Alexandru1024):

Felicitariwinking