| InF3CT a întrebat:

Salutare all.Am si eu o problema daca pot sa-i spun asa....Am un laptop Acer si m-i s-a stricat hard diskul si acum nu mai se aprinde desktopul ce e de facut? Se mai poate face ceva sau trebuie sa-l arunc? laughingAjutati-ma va rog care puteti

7 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Cumperi alt hdd de 2, 5", adica asta: http://www.mediadot.ro/hard-disk-uri/filtre/format-25/

Bafta!

| InF3CT explică (pentru SpecialistIT):

Am un hard disk de 2 terra tot 2.5 inchi dar nu arata ca asta...chiar nu am habar cum trebuie procedat... tipurile care mi le-ai aratat tu trebuie sa il bag in laptop? sau pot sa-mi iau altul extern?

| pozeanimate a răspuns:

Daca esti sigur ca s-a stricat aruncal
si cumpara altu
daca nu esti sigur, incearca sa bagi la un alt pc hardu vezi cum reactioneaza

| InF3CT explică (pentru pozeanimate):

L-am dus la un expert si mi-a zis ca e hardu stricat..chiar nu se mai poate face nimic? imi pare rau de laptop pentru ca este primul.il am de 8 ani si nu a avut nimic pana acum

| pozeanimate a răspuns (pentru InF3CT):

Daca expert ti-a zis ca e stricat, aruncal

| Florincrap a răspuns:

Du-l in service autorizat, pentru o suma de bani, se pot ocupa de instalarea hard-diskului, iar daca le ceri, se pot ocupa si de manopera (HDD-ul propriu-zis).

| InF3CT explică:

Am sa va postez un link ca sa vedeti de ce am eu nevoie http://www.videotutorial.ro/? p=7156 Va multumesc :P