| ronniebunny a întrebat:

Salutare all!
cati dintre voi aveti laptopuri dell inspiron? vreau sa-mi cumpar laptop de o luna si nu ma pot hotari. dell sau lenovo? dell-urile le vad PESTE TOT, am vazut ca sunt f. populare si bine promovate. pana si prigat le da premiu pe facebook, dar intrebarea mea este daca cienva dintre voi are un model inspiron.
daca da, cum functioneaza? e stabil? cum e cladit, materiale bune? multumesc!

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Sunt bune DELL-urile. Lenovo sunt mai mult business-style, nu pun accent pe grafica si accesorii (majoritatea nu au iesire HDMI, calitatea culorilor si a contrastului lasa de dorit) Daca vrei ceva pentru filme, jocuri, fotografie, editare, iti recomand DELL. Sunt foarte bune (si la un pret mai acceptabil decat Sony Vaio): http://goo.gl/GYT9J
Iti recomand ceva cu procesor Intel (de la i3 in sus) cu minim 2GB RAM memorie si placa video de la 512MB in sus. N-o sa-ti para rau.
Succes;)

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Si Dell si Lenovo sunt marci foarte bune, Lenovo este fostul IBM. Ambele au traditite in laptopuri, nu trebuie' sa-ti faci griji in privinta calitatii.
Ar mai fi Asus, care din nou sunt fiabile, doar ca n-au traditie, avand si un pret mai mic o idee din aceasta cauza.
Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| aLiaLi a răspuns:

Dell in materie de laptopuri sunt destul de buni, din punct de vedere al functionalitatii iti pot spune ca depind de performante, de componentele ce le contin, ca stabilitate sunt destul de fiabile, iar materialele sunt de calitate. Lenovo este sub Dell din acest punct de vedere. Daca vrei un laptop bun poti incerca sa mergi si pe Asus, fac laptopuri foarte bune, cu o racire pe masurahappy Nu vei avea problema "AH CE ARDE". Sper ca te-am ajutat in luarea unei decizii.

| AxelBv a răspuns:

Dell-ul are in general laptopuri bune, cu finisaj de calitate. Destul de stabil.

| agent00o a răspuns:

Iti recomand un HP 635 raport pret calitate foarte bun il am si eu