| alexei2001 a întrebat:

Salutare, am acest laptop http://www.emag.ro/......JNJQ2BBM/. I-am instalat win 7 nu stiu ce, i-am pus driverele insa nu merge wi-fi-ul.
Local area network merge adica internetul prin cablu.
Am incercat cateva drivere gasite pe net dar degeaba?
Ce pot sa fac? Nu imi apare Wifi la network adapters.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Oricum adaptorul integrat e cam de doi bani - cu vreo 50+ de lei găsești adaptoare wifi pe USB care merg și cu norma n (150 - 300 Mbps). Și ăla vine și cu drivere.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1 la mână - are adaptor wifi doar pe standard a și c. Nu și pe n - deci viteză ca melcu'.
2 la mână - ai drivere oficiale doar pentru window$ 10:
http://www.acer.com/ac/ro/RO/content/support-product/6885?b=1
Așadar, ori revii la Linux (unde mergea bine), ori cumprei Window$ 10.

| alexei2001 explică (pentru mihai69):

Si alta metoda sa mearga pe windows 7 nu exista?

| mihai69 a răspuns (pentru alexei2001):

Oricum adaptorul integrat e cam de doi bani - cu vreo 50+ de lei găsești adaptoare wifi pe USB care merg și cu norma n (150 - 300 Mbps). Și ăla vine și cu drivere.