| Ardelean_Alexandru_1972 a întrebat:

Salutare,am achizitionat acum doua zile un Televizor LED Smart SAMSUNG 32T4302, HD, HDR, 80 cm si spre greseala mea nu am intrebat la magazin daca se pot folosi casti audio la el pentru ca am cautat la el mufa respectiva dar nu o are, este posibil sa nu se poata folosi casti la el? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Nu are bluetooth, nu are jack de 3, 5mm. Are doar iesire audio digitala optica la care merg casti printr-un adaptor digital to analog http://bit.ly/3oYJMbE dar comanda volumului din telecomanda nu va functiona pentru casti - castile vor merge la volum maxim.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil.
Uite-te atent la spatele si lateralele televizorului, dupa mufa (cu o gaura de 3.5mm).
Multe televizoare au iesire de sunet doar prin cablu cu fibra optica, care se conecteaza la sisteme de amplificare audio digitale.

| sierra1 a răspuns:

Nu există să n-aibă ieșire audio analog!

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, are doar ieșire optică pe audio.
https://www.samsung.com/......4302akxxh/
Din ce scrie fabricantul pe pagina produsului se pare că nu are BT.

| NLS a răspuns:

Din pacate e cum au zis mihai69 si halogen001.
Nu are bluetooth, dar daca gasesti un adaptor precum cel indicat de halogen001, ar trebui sa mearga.

Pe USB nu ai cumva o pereche de casti prin casa?
Sunt 90% sigur ca NU functioneaza, insa daca poti face rost de niste casti pe USB de prin vecini, nu ar strica sa incerci.

PS:
televizor de 32 de inch cu 1366 x 768?
Cat a costat?
As fi luat obligatoriu unul cu rezolutie FullHD (1920x1080) la marimea asta.

| Crackman a răspuns:

Sigur are conectare Bluetooth și de acolo ai rezolvat cu casti fără fir