| Twister09 a întrebat:

Salutare, mi-am achiziționat un televizor Samsung 55cu7172, și acolo unde întra mufă de la tv, mi se incalzeste, este normal sa fie mai încălzit acolo?
În rest ecranul e ok, doar acolo ce se incalzeste unde întra mufele.
Este normal?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Este normal ca, orice aparat electric sa cedeze caldura.
In functie de asezarea componentelor electrice, caldura cedata se poate simti (sau nu) pe unele parti exterioare.
Principalul este ca incalzirea sa fie cu masura (doar caldut) si circulatia aerului sa fie libera (in jurul carcasei).