| xDavidx a întrebat:

Am cautat in multe videotutoriale si nu prea m-au ajutat asa ca m-am hotarat sa vad daca pot afla aici cum fac o imagine ISO pentru windows... Cel mai explicativ raspuns primeste FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| Zidovsky a răspuns:

Intrii in nero, alegi data CD/DVD (depinde ce windows vrei sa faci, xp/vista/7)
Dai add,selectezi toate fisierele de la windows,dai Next, dupa care selectezi la Current Records: Image Recorder, dai Burn. Te va intreba sub ce nume il salvezi si unde. Alegi locatia, dai Save.si asta e tot. Ai facut o imageine ISO pentru windows. bafta

4 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Uite cum se scrie un windows, in asa fel incat sa fie bootabil.
Doar in 3 clikuri.
http://www.byetsoft.com/......cddvd.html

| Zidovsky a răspuns:

Si daca vrei sa faci si un CD/DVD bootabil, urmareste tutorialul urmator si te ve-i descurca.
Cum faci un CD bootabil cu Nero uite aici http://www.videotutorial.ro/? p=333

| 1n3x a răspuns:

Eu folosesc Nero 7 si procedez astfel: Introduc CD/DVD-ul, imi apare o fereastra de la CD unde aleg NERO. Imi apare o fereastra noua, ma duc la Data -> Make data CD/ DVD.Apare o noua fereastra in care imi cere sa adaug fisere.Apasa pe Back (aflat jos langa Next), apoi merg la Image, Project, copy si aleg: Disc Image or Saved Project. Apoi aleg fisierul ISO cu windows. Apoi apare inca o fereastra unde dai jos BURN!

| xDavidx explică:

Ms mult Zidovsky asta incercam de mult si numi merea dar tu m-ai ajutatwinking Atunci am facu o greseala ca am dat pe nero burning rom nu pe nero expre si de aia oricum mersi