| MihaiCrivineanu a întrebat:

Am creat un joc pentru Android si as vrea sa-l plasez pe MagazinPlay, stiti cum pot face asta? Si cum as putea sa ii pun reclame ca sa pot câștiga ceva bani si daca stiti cati bani se dau pe reclame? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, trebuie sa mergi sa citesti Termenii si Conditiile lor, prin care poti deveni membru vanzator, platind o subscriptie lunara si comision la vanzare.
Reclamele sunt postate doar daca aplicatia ta este de succes si este cumparata de o multime de oameni.

| Ineys a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=MagVFNEiVWE

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/113469?hl=en

Da cica costa 25$ sa faci un cont de developer. Asa ca daca jocul tau nu e original sau nu esti sigur ca merge treaba, eu zic ca iesi pe pierdere. Nu o sa descarce nimeni un joc care mai are 20 de variante ( poate mai bune ) deja pe playstore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu orice fel de joc este listat pe magazin play.