| SnoopDog19 a întrebat:

Salutare,am instalat un program dupa net si dupa ce am instalat acel program cand dau restart la calculator sau cand il aprind mi se restarteaza. Deci il aprind ma duce pana la desktop si apoi imi apare un tablou si isi da PC-ul restart si iar se porneste iar ajunge la desktop iar isi da restart. Ajutati-ma va rog happy. Multumesc anticipat

16 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ai un virus! Intra in Safe Mode si fa o scanare cu antivirusul daca il ai! Eventual si cu un antimalware:

http://download.cnet.com/......04572.html

| SnoopDog19 explică (pentru stlucian):

Am facut, l-am sters tot imi apare il sterg tot imi apare.

| MskDesign a răspuns:

De multe ori cei care fac aplicatii tip antivirus sau antimalware, sunt cei care lanseaza astfel de virusi pe net, pentru ca apoi utilizatorul va fi constrans sa le cumpere programele. Sfatul meu e sa faci o reinstalare de windows, mult mai curata si mai sigura.Virusul pe care il ai ar fi putut sterge file importante din windows si nu cred ca nici un antivirus ar fi in stare sa le repuna la loc, treaba lui fiind sa iti gaseasca virusul si sa il stearga.

| SnoopDog19 explică (pentru MskDesign):

Salut, ieri am descarcat malwarebytes si vad ca nu imi mai apare nici un virus il tin sa scaneze 24\24 laughing

| DustyFlash a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi programul dar am 2 solutii poti sa cauti programul pe la:
1. Apesi pe butonul de start apoi control panel. Iti va aparea o fereastra noua cu niste lucruri tu selectezi Programs sau Uninstal a Program daca ai win-7
2.Poti sa iti descarci un anti-virus bun (sugerez ESET Smart)

| SnoopDog19 explică (pentru DustyFlash):

Mda.Am aflat si ce nume are acel ''VIRUS'' Trojan Dropper

| stlucian a răspuns (pentru SnoopDog19):

E un troian adica se intoarce in sistem fa cu am scris mai jos/sus ca nu stiu cum se pun raspunsurile

| SnoopDog19 explică (pentru stlucian):

Ok. acest troian imi poate afecta PC-UL?

| SnoopDog19 explică (pentru stlucian):

Da-mi messul tau. Acolo putem vorbii mai repede

| stlucian a răspuns (pentru SnoopDog19):

CLAR! O sa-ti incetineasca activitatea/banda de net +cred ca nu vrei sa ai asa ceva in PC (parole/documente/etc)

| SnoopDog19 explică (pentru stlucian):

Malwaretips mi-a detectat un virus pe nume Protection log il las? Scuze daca spun prostii dar nu ma descurc cu din astea.

| stlucian a răspuns (pentru SnoopDog19):

Te cred dar pana maine ...stlucian@yahoo.com

trebuia sa plec Oricum fa o scanara completa cu antivirusul adica la maxim in Safe mode sau pana maine foloseste-l in safe mode.

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

NU!

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Mai vb maine

| NoSound16 a răspuns:

Ia-ti un antivirus bun cum ar fi Nod32, Avira cu licente dupa un pc curat pe un stick apoi le instalezi pe pc tau sau daca nu merge reinstalezi windows