| Daniel_Catalin_Decu_1996 a întrebat:

Salutare..Am o intrebare.
Cum bag un film pe un DVD/CD pentru un DVD Player Sonilex?
Am un film pe CD numit Evadata care merge pe DVD Player dar am incercat sa bag pe un DVD filmul Fast and Furious 7..Am reusit sa-l bag pe DVD, dar cand il bag in DVD Player si dau Play nu vrea... Poate sa ma ajute cineva? Pls.

2 răspunsuri:
| Apocalipsa22 a răspuns:

Incearca sa vezi daca merge pe PC daca nu merge inseamna ca CD nu-i bun sau nu e pus bine filmu sau gilmul nu e bun

| dannyel86 a răspuns:

Conteaza formatul video al filmului. "Evadata" probabil e intr-un format suportat, de aceea dvd player-ul l-a rulat. Compara formatele video ale celor doua filme, sa vezi diferentele. Avi, Mpeg, Mp4, Mkv, Ogm, Flv, etc sunt toate formate video. Unele sunt suportate de orice dispozitiv portabil, altele nu. Pe dvd player sau in cartea tehnica trebuie sa specifice formatele video suportate.