| AndreiKCH a întrebat:

Salutare. Am o intrebare, eu momentan inca am net de 100MB/s de la Rds, ideea e ca nu prea m-a interesat niciodata viteza de net, si nu m-am gandit sa fac un upgrade, cert e ca am dat un search pe site-ul lor, si am vazut ca si abonamentul de 300MB/s e la acelasi pret, iar cel de 1000MB/s e cu 10lei mai scump, astea sunt detalii. Ideea e, are rost sa imi maresc abonamentul la 1GB/s? Adica, se poate cumva sa il limiteze hard disk-ul, sau ceva, si totusi sa nu ruleze la viteza la care ar trebui? Fapt care ar face ca si cel de 300Mb/s sa fie indeajuns? Ce credeti?

3 răspunsuri:
| AndreiKCH explică:

Nu am dat destule informatii, acum am realizat, am un HDD normal de 1 Terra, cred ca e SanDisk sau ceva, slab si vechi in orice caz, si mai am un SSD de 240gb, dar ssd-ul e doar pentru windows, deci jocurile majoritatea vor rula de pe HDD, presupun ca din start pica ideea cu 1GB

| RAY a răspuns (pentru AndreiKCH):

Daca vrei sa descarci ceva cu viteza aia ai nevoie de ssd, descarci mult de fel?

| RAY a răspuns:

Baga atunci nu e scump e ieftin eu vad 4k video nu am probleme, conteaza si ce pc ai, de exemplu eu cand rulez un film full hd de pe hdd se misca in realuare cateodata, asta pentru ca e prost 5400 rpm, sau daca nu il bag in priza se misca in realuare cand bag 4k, eu ma uit la calitate 720p le descarc online sau mai vad online