| crissssro a întrebat:

Ce sa fac? Viteza de internet a calculatorului e de 100MB/s cum sa-i maresc viteza?

Răspuns Câştigător
| maximoionut a răspuns:

Aici depinde si de raport performanta placa de retea recomand una de 1000 de MB/s si vezi ca in propietati pe acolo se poate modifica si depinde de la ce furnizor ai net daca nu esti muktumit de viteza fa un speedtest si vezi cat ai PING cu cat este mai mic cu atat este mai stabila conexiunea si apoi daca vrei sa mearga si mai bine descarca program Cheat Engine 6.5.1 si garantat o sa ai rezultate

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in primul rand faci un upgrade la abonamentul de internet.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ceri providerului tau viteza mai mare. Evident, alt abonament, cu un tarif mai mare.

| dfeel a răspuns:

In ecuatie intra 3 componente:
- abonamentul de la provider
- placa de retea
- router-ul daca este cazul
Deci ai nevoie in primul rand de hardware care sa suporte viteza mai mare si apoi de un abonament adaptat.

| MentalDisorder2 a răspuns:

Nu e viteza calculatorului, ci viteza de net a ta.
Pentru o viteza mai mare iti trebuie sa cumperi un rotter mai bun, in caz ca esti pe rotter sau sa vorbesti cu cei de la care primesti net