| covrigel9999999 a întrebat:

Salutare am o mica problema mi-am instalat windusul si draiverele dar nu pot sa pornesc sunetul deloc arata dinama si un (x) adica sunetul e inchis complet si nu se primeste deloc sa-l pornesc poate stie cineva si ma ajuta sadsad

3 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Scoate cablurile si baga-le din nou.
Instaleaza driver-ul pentru placa de sunet.
Daca iti trebuie realtek ac97
http://drivers.softpedia.com/......6-NT.shtml
Click dreapta pe my computer, click pe manage, click pe device manager si in dreapta apare un triunghi galben daca lipseste vreun driver.Vezi la sound, videi and game controllers.
Probabil ai Windows XP.Ce placa de baza ai?

| Faruece a răspuns:

Trebuie sa faci urmatoarele: apasa x-ul de 2-3 ori pana dispare complet.S-ar putea sa nu functioneze prima ora, asa face la inceput.Noroc

| asdfbc a răspuns:

E din cauza cablurilor asa mi-a facut si mie ...si sa verifici daca sunt bagate in priza boxele