| DeyCj a întrebat:

Salutare.Am o nelămurire în legătură cu această placă de bază:
ASROCK N68C-S-UCC( http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S%20UCC/ ).Ar fi compatibile cu aceasta două plăcuțe de ram ddr2 zeppelin 2 Gb/800 Mz precum și cu placa video Nvidia Gforece 9050 GT în sensul ca să funcționeze la capacitate normală ținând cont că am un AMD Athlon 2 X2 la 3Gz pe soket AM3?
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Nu vei avea probleme. Doar daca instalezi un CPU AM2/AM2+ nu vei putea folosi memorii DDR3.
Aceste componente le detii sau vrei sa-ti faci un sistem nou?

| DeyCj explică (pentru IulianP):

Mulţumesc de răspuns.Procesorul şi memoriile le am deja pe o placă de bază Ecs Gforce 7050 M-M.Ideea e că vreau să îmi schimb placa asta de bază că şi-o cam trăit viaţa şi de aia am cerut si părerea voastră aici.

1 răspuns: