| anonim_4396 a întrebat:

Salutare am o problema am de desfacut niste suruburi numai ca sunt foarte sigilate. Stiti vreo metoda pentru a le desigila

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei tu sa spui cu "sigilate". Daca sunt intepenite si nu se desfac,toarna pe ele putina motorina sau ulei,lasa-le o jumatate de ora sa actioneze si inainte sa sucesti cu surubelnita(sau cheia) spre stanga(sa desfaci) strange putin spre dreapta,ca si cum ai strange si mai tare. De obicei se misca putin si apoi se poate desface. Daca nu,fa o parghie mai mare, adica prelungeste cheia cu ceva, ca sa ai mai multa forta.