| tudoricazapata a întrebat:

Salutare, am o problema cu inscriptionarea de cd-uri/dvd-uri, am incercat sa inscriptionez atat un dvd cu windows 7 cat si un cd cu windows xp, am folosit CDBURNERXP, NERO, POWER ISO, totul merge bine, se inscriptioneaza, merge bine arata ca se copie din pc pe dvd/cd se termina automat, imi da succes, da cd-ul afara, dar cand il bag iar sa il citeasca surpriza este gol! ce poate fi? nu imi dau seama!

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Windows7-USB-DVD-tool incearca cu asta mai bine
si incearca sa stergi laserul din nauntru cu un cd care curata laserul arata cam asa
https://www.google.it/......ps?/search

1 răspuns:
| ChrystianSandu a răspuns:

Problema vine la laser-ul cu care este inscriptionat CD-ul. In primul rad fii sigur ca ai: DVD / CD writer (hardware). Daca ai, inseamna ca problema este de acolo, ori de la Windows, dar cel mai probabil de la HardWare, deci trebuie sa il schimbi.