| mariuscoditoiu a întrebat:

Salutare TPU,
am un cd cu un windows -nu este al meu-si as vrea sa fac o copie sa am unul al meu, se poate face asta cu nero in mod normal cum scrii orice alt cd?
multumesc

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Da, foarte simplu. Folosesti functia "copy CD\DVD". Bagi CD-ul cu Windows-copy CD-dupa ce termina, o sa-ti scoata CD-ul tau si o sa-ti ceara sa bagi un CD gol. Il bagi,-next(OK) si o sa scrie noul CD.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Normal! Ii faci imagine, dupa care o pui un cd! Simplu!

| ChrissD a răspuns:

Cred ca merge cu nero dar mai bine salvezi pe un stic cu memorie mare...

| bamboochea a răspuns:

Daca vrei de pe CD pe CD iti trebuie 2 DvD-RW Sau ce a zis cris100.

| stefanlaurentiu98 a răspuns:

Introduci cd-ul in unitate in imp ce este pornita. dai click-dreapta pe acea iconita care iti apare si este o optiune cu explore files sau ceva de genu in care iti vor aparea cam 4 dosare si un setup.exe. dai copy and paste la tine in unitate si dupa arhivezi toate dosarele in arhiva.iso si o pui pe un dvd sau descarci UltraIso si pui dosarele in casuta aceea iar vei vedea ca sus ai optiunea Write Image Disk, asta e pentru Stick sau mai etse un pentru cd. astepti sa scrie imaginea virtuala si gata