| SiderS a întrebat:

Salutare! Am o problema cu monitorul (75hz) sau poate si ceva cu nVIDIA control panel probabil. Deci dupa ce fac un custom la rezolutie intampin urmatoarea problema: monitorul are 75hz, cablul hdmi este ok, n-am schimbat nimic de 2 ani ma refer la monitor/cablu hdmi a mers perfect pana acum dupa ce am reinstalat windowusul. Am driverele, tot instalat, am tot cautat pe google despre aceasta cauza nu am gasit mare lucru. Pur si simplu pot face custom pentru desktop exemplu 1920x1080 75hz sau sa zic 1280x960 75hz ba chiar pot face custom si la 4k fara probleme, doar ce am testat, pe desktop se aplica, totul ok, dar in jocuri nu se aplica acest "custom resolution", am observat ca daca fac acest custom cu 60hz apare si in jocuri, dar cu 75 nu, cum am spus este prima data cand am problema asta. Am tot incercat sa-mi fac un custom resolution pentru cs go si nimic. Am incercat absolut tot in nVIDIA control panel, in momentul de fata am dat reset la default tot nimic. Poate s-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema. Monitorul : AOC E2476VWM6

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Seteaza rezolutia jocului la rezolutia de baza a ecranului!

| SiderS explică (pentru Bula):

Asa merge, dar vreau sa mearga cum mergea inainte. Inainte imi faceam un custom mai mic de exemplu 960x768 75hz sa zic si imediat se salva in orice joc care suporta rezolutia (am folosit-o si pe csgo), acum nu mai merge la fel, pur si simplu nu-mi mai salveaza custom resolution in jocuri.