| 01092007 a întrebat:

am o problema si sper sa ma ajutati.de ceva timp,cand intru pe internet,nu conteaza ce pagina,pe langa ceea ce accesez (sa zicem o pagina de stiri oline )imi apar foarte multe reclame,cereri de jocuri pe care nu le pot inchide deloc si in niciun fel,ce este mai enervent este faptul ca se ataseaza pe ceea ce citesc sau vad si ma impiedica sa citesc si sa vad tot.vreau sa stiu daca pateste cineva la fel, din ce cauza si cum asa putea sa scap de ele. sunt isuportabile.eu cred ca iti fura si din viteza internetului odata ce se incarca atatea pe langa pagina deschisa de tine.nu mai zic ca si in stanga si dreapta paginii de pe monitor imi apare tot timpu cate ceva.va rog ajutati-ma! multumesc

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca folosesti Chrome, poti instala o extensie care blocheaza publicitatea. Se numeste adblock, si chiar daca nu blocheaza tot, totusi e mai bine cu ea.
https://chrome.google.com/......kkbiglidom

4 răspunsuri:
| dustru a răspuns:

Ai nevoie de Adblock daca browser-ul tau e google chrome install de aci :https://chrome.google.com/......kkbiglidom iar daca browser-ul e firefox atunci ai nevoie de Noscript install de aci : https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/noscript/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste Adblock plus. Ajuta mult (98-99%), chiar daca nu dispar toate.

| Cineva2424 a răspuns:

Vezi poate e un virus, dai o scanare.

| munteanuandrey a răspuns:

De la unele programe 1 2 virus in folderu html si daca intra acolo iti merge rau netu nici nu se conecteaza uneori eu am patit asa. si trebu reinstalat windousu...