| Rommeo a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare celor care au instalat windows 10 anniversary update. Se simte vreo diferenta mai pronuntata ca si performanta, rapiditate, fluiditate? sau e doar ceva usor inbunatatit?

8 răspunsuri:
| RoxanaY a răspuns:

Este o diferenta pronuntata deoarece se schimba radical totul. Nu este exagerat de pronuntata, dar este pronuntata. Dureaza putin pana te obisnuiesti cu noul windows, insa merita.
Aceasta este parerea mea.

| Rommeo explică (pentru RoxanaY):

Da mersi, mai astept si alte pareri ca sa ma asigur daca merita update-ul.

| Skippy223 a răspuns:

De ce nu ai face upgrade? Inseamna ca mergi inanite, sa nu ramai in urma.
Windows 10 este un windows reusit si update-urile sunt pentru noi, utilizatorii.
Il recomand.

| mikirobert a răspuns:

E ceva usor inbunatatit din parerea mea.

| Rommeo explică:

Pe site-urile de specialitate (straine dar si romanesti) spun ca se vede o inbunatatire semnicativa a rapiditatii si fluiditatii, dar nu prea pare a fi asa.

| gelu1970 a răspuns:

Fluiditatea o faci tu daca optimizezi pc/laptop
daca lasi w10 asa cum e conceput n-o sa ai fluiditate, startare rapida, etc.

| Rommeo explică (pentru gelu1970):

De optimizat, il optimizez la maxim, nu i problema.

| gelu1970 a răspuns (pentru Rommeo):

Atunci fa update. schimba putin interfaza insa mare diferenta in functionalitate mie nu mi se pare. dar update intotdeauna e binevenit.