| bibi5961 a întrebat:

Salutare, am un windows 10 pro si s-au instalat cateva update-uri in ultima vreme care au cam daunat la bunul mers al laptopului, am reusit sa dezinstalez un update, am dezactivat si windows update (sa nu-si mai faca update-uri) si acum vreau sa dezinstalez si alte update-uri insa nu mai apare butonul de unninstall, ce e de facut sa pot dezinstala mai multe? Dau funda, multumesc!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

System restore

| lpavel a răspuns:

Restaureaza pc-ul la un moment anterior- dar va sterge si unele programe pe care le-ai instalat intre timp... Bafta!

| bibi5961 explică (pentru lpavel):

Am incercat, insa imi spune ca imi va sterge tot (in afara de partitia D), deci toate programele si il va aduce la starea initiala!

| lpavel a răspuns (pentru bibi5961):

Trebuie sa alegi o data la care sa se restaureze! Alege data dinainte problemei si atunci nu va sterge chiar tot...

| bibi5961 explică (pentru lpavel):

Si cum sa fac asta? Multumesc!

| lpavel a răspuns (pentru bibi5961):

Imediat ce a aparut Restaurare sistem, jos in dreapta vei vedea : Afiseaza mai multe puncte de restaurare - Bifeaza-l iar daca nu-ti vor aparea mai multe atunci nu ai ce face ca nu s-au creat. In acest caz reinstalezi windows si vei opri sa faca update. Dar inainte de toate astea asigura-te ca update-urile sunt de vina ca eu nu prea as crede asa ceva... Update-urile ajuta pc-ul sa functioneze mai bine nicidecum sa-l incetineasca! big grin Incetinirea poate fi di cauza prea multor programe/jocuri instalate, un antivirus nu prea perfect si nu in ultimul rand VIRUSI, in nici un caz actualizarile! Tine cont de asta! Bafta!