| DDCC a întrebat:

Salutare!
Am un laptop Thinkpad L520.
Când sunt pe desktop sau în Explorer și apăs pe tasta F1 mi se deschide Chrome cu siteul go. Microsoft.

Cum pot face să setez eu siteul google.ro să se deschidă la tasta F1?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ce vrei tu E IMPOSIBIL.
Microsoft a decis ca la apasarea tastei F1 sa se deschida meniul/pagina de Help.
Se deschide in browserul setat ca activ, in cazul tau, Chrome.
Initial se deschide in Internet Explorer (Win 98, XP, Vista, 7, 8... ) sau Edge (Win 10).

Nu poti atribui un alt site care sa se deschida la accesarea acestui buton.

Ce spune colegul e total altceva, nu are legatura cu intrebarea ta.

El ti-a spus cum setezi o pagina sa porneasca la deschiderea browserului, nu la apasarea F1.

Repet, e imposibil ce vrei.
F1 e rezervat pentru Help si atat.

| DDCC explică (pentru NLS):

A...ok.
Măcar știu să nu îmi mai pierd timpul cu chestiunea asta. happy

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Asta tine de pagina de start. Cand un browser este accesat, poti seta cu ce pagina sa te intampine (pagina de pornire, pagina vizitata ultima data sau alta pagina setata manual).
https://support.google.com/chrome/answer/95314?hl=ro

| DDCC explică (pentru dannyel86):

Bun..am pus "deschide fila, google.ro" iar acum când sunt pe desktop și apăs F1 primesc mesaj You'll need a new app to open this mersi-get-started

Pe net nu găsesc fix pentru ce anume vreau.