| DIGIT4L a întrebat:

Am un Lg g2 care merge foarte bine si nu am de gand sa-l schimb prea curand, problema care ma supara la el este memoria, are doar 16 gb(vreo 10, 4 de fapt) si nu am posibilitatea de a-i adauga microsd (slot lipsa), deci daca filmez la calitate maxima in 10 minute imi ia cam 4 Gb.Ce m-am gandit eu e sa cumpar asa ceva http://www.emag.ro/......DSVFCBBBM/ si sa incerc sa fac camera sa salveze pozele/filmarile direct pe el.
Intrebarea mea este:Credeti ca este posibil? Va merge oare cu Link2SD?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Te complici. Un sfat mai bun. Daca tot vrei asa ceva, cumpara un stick cu 2 capete, unul microusb si unul usb, sa copiezi rapid filmarile.
2. Nu sunt sigur de treaba cu microusb, si nici sa tii mereu ala conectat acolo nu e o varianta fiabila.

| DIGIT4L explică (pentru sltlp):

Pai intr-un fel cam asta era ideea(linkul pus de mine duce la un stick de 32Gb cu 2 capete) tongue, dar ma intrebam daca pot face cumva ca filmarile sa se salveze automat pe acel stick, daca viteza de scriere este destula, etc.

| sltlp a răspuns (pentru DIGIT4L):

Default nu. Doar sa folosesti o aplicatie de camera speciala ca sa poti selecta unde se salveaza.

| SSJGohan3 a răspuns:

Va merge.dar tu trebuie sa te gandesti cand cumperi acest link2sd care sunt capacitatile sale de inscriptionare date..ma refer la viteza cu care poate inscrie pe el maxima..ca pentru a putea filma in full hd ai nevoie de cel putin un card clasa 10...adica sa scrie cu cel putin 10mb/s