| sheicu a întrebat:

Salutare, am un sistem audio 5+1 akai de 630w, şi are conectarea la sursă(laptop,telefon, etc) prin cablu, as vrea sa îl conectez fără fir, ce recomandati, adaptor Bluetooth sau wireless? Şi un model dacă se poate, mulțumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca spuneai ce sistem ai era mai bine (denumirea).

Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti bate capul cu asemenea conectari hiper wi-fi, fiindca ar implica costuri foarte mari.
Cel mai simplu, sigur si ieftin este conectarea cu fir. Dar si in cazul conectarii cu fir vei avea nevoie de fire cu mufe diferite pentru laptop si pentru telefon.

Daca vrei sa transferi doar muzica din telefon sau laptop fara fir pentru amplificare si ascultare in boxele masinii, atunci cel mai simplu este sa cumperi un modulator radio, a carui frecventa sa fie receptionat prin radioul combinei din masina.