| andr3m a întrebat:

Am urmatoarea configuratie PC :

CPU: AMD Ryzen 1700
Motherboard: Asus PRIME B350-PLUS
Memory: HyperX FURY Black 8GB, DDR4, 2133MHz, CL14, 1.2V, kit 2x4GB
SSD : ADATA Premier Pro SP900 128GB SATA-III 2.5 inch
HDD : Western Digital Blue, 1TB, SATA III 600, 64MB Buffer
Graphic card(s): Sapphire PULSE RADEON RX 580, 8GB GDDR5, 256-bit (Garantie expira la 23 Aug 2020)
Power Supply: nJoy Ayrus 450W, 80 Plus
CPU Cooler: Raijintek Leto Pro RGB
Fans : Segotep RexGB 1200 3 Fan Kit + 2x RGB LED Strip
Case: SilentiumPC Aquarius X70W

Am toate cutiile originiale de la toate componentele cu toate accesoriile. Cat valoreaza acest sistem?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu are cineva cum sa iti spuna "cat valoareaza un lucru"; el valoreaza mai mult pentru cine are nevoie, si mai putin pentru cine nu. Cauta piesele de noi, vezi cat fac si aproximeaza-ti valoarea pana in pretul celor noi; vezi si in mai multe locuri, compara piata. Chiar daca ai cutiile sau nu, mai mult influenteaza locul, persoana si cat timp si cum a fost utilziat sistemul. Poti gasi persoane care ofera cateva sute de ron, poti gasi persoane care iti ofera cateva mii de ron. E vorba de cerere si oferta.

| LuciWv a răspuns:

2200 2500 lei