| TheHiddenSkulls a întrebat:

Buna ziua!
Acest sistem este bun/compatibil?

Intel Skylake, Core i3 6100 3. 70GHz box

Carcasa Deepcool D-Shield

Sirtec - High Power EP-500BR II, 80+ Bronze, 500W

MSI B150M GAMING PRO

HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz CL14 1.2v

Seagate BarraCuda 1TB SATA-III 7200RPM 64MB

GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti Windforce OC 4GB DDR5 128-bit

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alejandro44 a răspuns:

Daca-l ai, e oricum bun. Daca te gandesti sa-l faci, iti sugerez doar sa nu mergi pe un i3, ci pe un i5. Vei simti diferentele la nivel destul de inalt, presupunand ca tu vrei mai mult sa mergi pe partea de gaming, nu? Placa video, GTX 1050, e buna, e probabil minimul pe care ar trebui sa il ai daca vrei sa faci si streaming (sa aud haterii spunand ca n-ai nevoie de 1050, ca doar si un 750 ar fi bun). As miza totusi pe mai multi gb ram, daca oricum deja ai acei 8, ai mai putea pune inca 8, asa stii bine ca te asiguri pe viitor. As mai miza pe un SSD de macar 128 gb, unde sa ai sistemul de operare, programele de baza si hai fie maxim un joc. Vei simti diferenta. Oricum, asta e doar parerea mea, iar singurul lucru care nu imi place din configuratia ta este procesorul.

| TheHiddenSkulls explică (pentru Alejandro44):

Multumesc pentru ajutor!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1, i3 nu recomand mai bine i5
2, mai cumperi un ssd si inca 8 gb ram
in rest placa video video e buna, vezi racierea sa fie ok si sursa sa fie ok, multa bafta

| bogdan88 a răspuns:

Da!