| Daniello11 a întrebat:

Salutare. As avea si eu o intrebare.Ce placa video mi-ar trebui la pc-ul meu cu configuratia urmatoare?

Procesor : amd athlon ii x2 260

Placa de baza : Asus m4a78lt-m le

Ram : Kingmax 4GB, DDR3, 1333MHz

As vrea sa imi cumpar o placa video mai buna.Nu conteaza bani big grin astept raspuns.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Garsonfane1979 a răspuns:

Uite cred ca placa asta iti e de ajuns http://bit.ly/16o1ftM pentru ca una mai mare ar fi degeaba nu ar rezista procesoru mai mult

| mcdeliric1 a răspuns:

Placa video nu are legatura cu procesorul sau alte chestii. Ea trebuie sa fie compatibila cu placa de baza, asa ca mai intai de toate trebuie sa vezi ce fel de slot video are placa de baza. Degeaba iti iei o placa video buna si nu e compatibila. Ai putea sa-ti iei o placa NVIDIA sunt cele mai bune. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| taken a răspuns (pentru mcdeliric1):

''Placa video nu are legatura cu procesorul''
O placa video buna va fi limitata de un procesor slab.

| mcdeliric1 a răspuns (pentru taken):

Da ase taken, ceva normal ca nu poti pune orice placa tinand cont ca procesorul e mult prea slab pentru ea. Chiar daca am zis ca nu are legatura cu procesorul eu tot mai orientat in asa fel incat sa respecte si celelalte componente dar in primul rand trebuie sa fie compatibila cu placa de baza.

| mcdeliric1 a răspuns:

Incearca nVidia GeForce 210, 1024MB, GDDR3, 64bit, HDMI, PCI-E, poate e compatibila.

| mcdeliric1 a răspuns:

Si asta cred ca ti-ar fi buna: http://www.emag.ro/......E1KJNBBBM/ daca nu esti hotarat cauta pe eMAG si o sa-ti gasesti ceva pe gustu tau.